AutoWanderer Алатка 16PCS Слепи Внатрешна Имајќи Puller Комплет & Слепи Дупка Collet Имајќи Трка и Печат Puller Extractor Сет со 10PCS Собира
Свеж

AutoWanderer Алатка 16PCS Слепи Внатрешна Имајќи Puller Комплет & Слепи Дупка Collet Имајќи Трка и Печат Puller

DEN 1475.76

Достапно е за нарачката

【???????????????? ???????????????????????????????? ???????????? ???????????????? ????????????????????????????????????】На проширување collets и навој адаптери на овој слепи имајќи puller овозможи ОТСТРАНУВАЊЕ НА ЦВРСТО се ДРЖАТ ОСКИ без оштетување на делови.Дури и најтешките тркала лежишта и bushings се сигурни дека за да се извади на тесни места. 【???????????????????????????? ????????????????????????????(7mm-59mm)】Овој сет на лого pullers е направен од здрав #45 челик, кој помага да се зголеми влече сила и моќ.КРАЕВИТЕ НА 2 НОКТОТ PULLER ASSY СЕ РАЗГОРЕА НА ДВАТА КРАЈА МОЖЕ ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ЦВРСТ СТИСОК. 10 сплит collets се изработени од хром молибден челик и тие се прошири на контрола лого внатрешна трка, дозволувајќи им дури и најтврдоглавите слепи лежишта и bushings да се постапува без проблеми. 【???????????????? ???????? ????????????】Прво се внесува точниот collet во имајќи дупка, а потоа завртете го орев да се прошири на collet додека не се обезбедени во имајќи; инсталира мал слајд чекан и се повлече на тежина кон рачка за да креирате дополнителни игра во тежина; повторување на акција до имајќи или черупка е отстранет; a U-облик имајќи печат puller може да се користи за да вметнете ја черупка puller во collet, затегнете орев, и полека повлечете го поаѓајќи од. 【???????????????? ???????????? ????????????】Вклучува месо тело и Т-бар собранието, 1.9 lb.лизгачки чекан тежина, 10 лежишта.Лизгачки чекан тегови, 10 имајќи extractor collets, 3 завртка адаптери, counter стапка (U-облик имајќи смена), и удар моделирани за чување. 10 колектор големини (сегментирано стисок тип) : 7mm-9mm , 9mm-14mm , 15mm-20mm , 21mm-26mm , 27mm-31mm , 32-милиметри-37mm , 38mm-42mm , 43mm-48mm , 47mm-52mm , 53mm-59mm ; Големина на завртка адаптер : M10x1.5p, M10x1.5p/M8x1.25p, M10x1.5p/M6x1.0p. 【???????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????? ????????????????????????????】Auto Wanderer Алатка специјализира во високо-квалитетни авто делови и авто материјали колекции.16 КОМПЈУТЕРИ слепи имајќи puller доаѓаат со трајни обичај моделирани складирање случај кој е лесен за складирање и транспорт.Добредојдовте прашања за различни технички прашања,ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.