LJ18A3-8-J/EZ AC 90-250V на 300mA Тубуларна Индуктивен Сензор Switch НЕ 8мм
Свеж

LJ18A3-8-J/EZ AC 90-250V на 300mA Тубуларна Индуктивен Сензор Switch НЕ 8мм

DEN 244.80

Достапно е за нарачката

Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Сензорот за Близина го Switch се користи за тестирање на делови како што се големината и брзината може да се користи во фреквенцијата шалтери, фреквенцијата на пулсот генератор, течни ниво на контрола и обработка на процедурите за автоматско conver.Тип на прекинувач : Близината Switch.Предмет тип : Прекинувачи.LJ18 A3-8-J/EZ AC 90-250 V на 300m A Тубуларна Индуктивен Сензор Switch НЕ 8мм Спецификации : Име на Производ Индуктивен Близина Switch Model LJ18 A3-8-J/EZTheory Индуктивен Тип Sensor Head Кол. 16mm/0.62"Навој Кол. 17mm/0.66"Жица Тип 2 Жица Тип (Кафена, Плава) Switch Изглед Тип на Цилиндар Тип, Металик Shell Output Тип NO (Нормално Отворен)Откривање на Далечина 8mm Supply Напон 90-250 VACCurrent Излез 300m ADetect Објект Iron Total Големина 65 x 30мм/ 2.55" x 1.1" (L*Макс.Г)Кабел Должина 105cm/ 41.3"Надворешен Материјал Пластика, Metal Net Тежина 73g Color Црно, Сребрен Тон, Blue Package Содржина 1 x Индуктивен Близина Switch Опис : Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Сензорот за Близина го Switch се користи за тестирање на делови како што се големината и брзината може да се користи во фреквенцијата шалтери, фреквенцијата на пулсот генератор, течни ниво на контрола и обработка на процедурите за автоматско conver.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.