PL-05P DC 10-30V 200mA 3-Жици 5mm Индуктивен Сензор Switch PNP НЕ
Свеж

PL-05P DC 10-30V 200mA 3-Жици 5mm Индуктивен Сензор Switch PNP НЕ

DEN 568.80

Достапно е за нарачката

Тип на прекинувач : Близината Switch.Предмет тип : Прекинувачи.Upc : 700955150682. PL-05 P DC 10-30 V 200m A 3-жици 5mm Индуктивен Сензор Switch PNP НЕ Спецификации : Име на Производ Близина Switch Model PL-05 PType PNP,NOTheory Inductance Sensor Output Префрлување Transducer Sensing Растојание 5mm±10%Напон DC 10-30 VOutput Тековната 200m AFrequency 700 Hz Indicator Црвено LEDSize 3.5 x 1.7 x 1.7 cm / 1.4" x 0.7" x 0.7"(L*W*T)Кабел Должина ~1.5 М / 58"Extenal Материјал, ABS Resin Net Тежина 45g Color Gray Package Content1 x Близина Switch Install Kits Description Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Сензорот за Близина го Switch се користи за тестирање на делови како што се големината и брзината може да се користи во фреквенцијата шалтери, фреквенцијата на пулсот генератор, течни ниво на контрола и обработка на процедурите за автоматско конвергенција.Не се применуваат НАИЗМЕНИЧНА струја.Мај-21-15 во 19 : 08 : 58 PDT, продавачот додадени следните информации : Item специфики : Switch тип : Близината Switch Item тип : Switches Upc : 7009551506.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.