Електроника-Салон Прототип Завртка/Terminal Block Shield Одбор за Полнење за Arduino МЕГА-2560 Р3.
Свеж

Електроника-Салон Прототип Завртка/Terminal Block Shield Одбор за Полнење за Arduino МЕГА-2560 Р3.

DEN 1572.00

Достапно е за нарачката

Прототип Завртка/Terminal Block Shield Одбор за Полнење За Arduino МЕГА-2560 Р3. FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви, големина 120mm x 78mm.Влошки мрежа / теренот 2.54 mm / 0.1", дупка со дијаметар од 0.8 mm.Терминал блок теренот 3.5 mm / 0.138", дупка со дијаметар од 1.2 mm.Теренот 3.5 mm / 0.138" мини терминал блокови, вкупно 84 игли(3pole x24pcs, 2pole x6pcs ).CAD 3 D (pdf) : https : //m.media-/images/I/B1 X1axae Mx S.pdf.Prototype Завртка/Terminal Block Shield Одбор за Полнење За Arduino МЕГА-2560 Р3. Комплет вклучува Прототип PCB, Терминал Блокови, Женски Насловот штекерите (подножјата).Unassembled, различни планината методи, можете да бидете флексибилни употреба.PCB : FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви, големина 120mm x 78mm.Влошки мрежа / теренот 2.54 mm / 0.1", дупка со дијаметар од 0.8 mm.Терминал блок теренот 3.5 mm / 0.138", дупка со дијаметар од 1.2 mm.Терминал Блок : Теренот 3.5 mm / 0.138" мини терминал блокови, вкупно 84 игли(3pole x24pcs, 2pole x6pcs).Жица спектар 26~16 AWG, ленти должина од 5мм, завртки М2 челик, pin-header и кафез месинг.Женски Насловот Грло : Теренот 0.1"/2.54 мм, игла должина 15mm / 0.59" Еден ред 10pin x1pcs, singal ред 8pin x 5pcs, двоен ред 18pin x1pcs.Забелешка : точка не се вклучуваат Arduino УНО модул. CAD 3 D (pdf) : https : //m.media-/images/I/B1 X1axae Mx S.pdf.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.