Technivorm Moccamaster 10-Купот 40oz Кафе Бруер рачно изработени кафематот - KBT741 - Камен Сива
Свеж

Technivorm Moccamaster 10-Купот 40oz Кафе Бруер рачно изработени кафематот - KBT741 - Камен Сива

DEN 7896.00

Достапно е за нарачката

Едноставен за ракување и тивко подготовка процес кој brews целосна carafe во само 4 до 6 минути / Уникатен, бакар во врела елемент брзо загрева вода за контрола на подготовка на температура помеѓу 196º да 205º С што е важно за кафе растворливи екстракција, потоа автоматски се исклучува кога водата резервоарот е празен.Идеален вода сатурација време да се зголеми кафе комплексност, вкус и арома – Постигнува преку еден облик на конус пијалак-кошница дизајн со кој се регулира 6 минута стрмни / Направени со трајни метални куќишта и BPA/основни поени/BPF & Phthalate слободни пластика , Пред-потопување капе-стил систем обезбедува совршен кафе блум, произведени од страна на ултра–прецизни, природни пулсот акција.Прирачник за капење-стоп пијалак-кошница со нерѓосувачки челик термички carafe / Ексклузивни бакар греење на елемент исклучува автоматски по пијалак циклус е завршен.Brews целосна или 1/2 carafe во 4-6 минути / Brews на конзистентен 196 степен-205 степен f со пулсот акција која овозможува совршено кафе блум во текот на екстракција процес.ECBC, SCAA, SCAE одобрени / 5 година гаранција (важи само кога е купена од овластен дистрибутер).Боја : Камен Сива.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.