Гроздобер Капчиња МОДЕЛОТ да се направи - холандски Кукла Облека, Шапка Момче Девојче. НЕ готов објект, ова е модел и/или инструкциите за да го направи објектот само.
Свеж

Гроздобер Капчиња МОДЕЛОТ да се направи - холандски Кукла Облека, Шапка Момче Девојче. НЕ готов објект, ова

DEN 184.56

Достапно е за нарачката

Висок квалитет на гроздобер или антички out-of-печатење на моделот.Доаѓа во киселина-слободен архивирање на квалитетот на состојба заштитник.Бесплатни моделот се вклучени во секоја цел.Гроздобер холандски Момче & Девојка Облека Шема за 8-инчен кукли.Gerda има обрасци за Фустан, Престилка, Гаќи, Шапка и Чевли, и Ханс има Панталони, Блуза, Капа и Чевли.Секој Гроздобер Дома Уметност моделот доаѓа во киселина-слободен архивирање на квалитетот на состојба заштитник подготвен да биде ставен во врзивно средство.Дополнителен слободен Гроздобер Дома Уметност шема (нашиот избор) се вклучени со секоја цел.Овој модел е чистат и обновено издание од ексклузивна колекција на Гроздобер Дома Уметност и заштитени авторски права.Повторно, ова НЕ е готов објект, но моделот да се направи некој објект.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.