Гроздобер Капчиња МОДЕЛОТ да се направи - Девојка Poodle Muff Шамија Шапка и Играчки Куче. НЕ готов објект, ова е модел и/или инструкциите за да го направи објектот само.
Свеж

Гроздобер Капчиња МОДЕЛОТ да се направи - Девојка Poodle Muff Шамија Шапка и Играчки Куче. НЕ готов објект,

DEN 458.40

Достапно е за нарачката

Висок квалитет на гроздобер или антички out-of-печатење на моделот.Доаѓа во киселина-слободен архивирање на квалитетот на состојба заштитник.Бесплатни моделот се вклучени во секоја цел.Хеклани девојка МОДЕЛИ за француски Poodle Шапка, Muff и Шамија, со појавување на Играчка Poodle Куче за задоволство на среќа на сопственикот.Тешко е да се каже во слика, но хеклани шапка има poodle уши!Шапка, muff и шамија направени со плетење worsted.Мерач : 4 sc = 1 инч.Капчиња кука големина F. Куче е 9 x 12 инчи, направени со плетење worsted и челик капчиња кука големина 1. Мерач : 6 sc = 1 инчен; 6 реда sc = 1 инч.Секој Гроздобер Дома Уметност моделот доаѓа во киселина-слободен архивирање на квалитетот на состојба заштитник подготвен да биде ставен во врзивно средство.Дополнителен слободен Гроздобер Дома Уметност шема (нашиот избор) се вклучени со секоја цел.Овој модел е чистат и обновено издание од ексклузивна колекција на Гроздобер Дома Уметност и заштитени авторски права.Повторно, ова НЕ е готов објект, но моделот да се направи некој објект.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.