Cat5e Етернет Кабел, 24AWG, RJ45 Злато Плоча Приклучок, ETL, 4 Пар Заробени Бакар, Snagless Мувла се Подигне Unshielded Извртени Пар (UTP) Интернет Мрежата Patch Кабел, 5 Нога, Сина, CableWholesale
Свеж

Cat5e Етернет Кабел, 24AWG, RJ45 Злато Плоча Приклучок, ETL, 4 Пар Заробени Бакар, Snagless Мувла се Подигне

DEN 114.00

Достапно е за нарачката

ШИРОКА УПОТРЕБА : Овие кабли, ќе бидат доволни за поврзување на рутери/прекинувачи за Cable/DSL модеми, компјутери да рутери/прекинувачи или дури и во сервер/network соба за поврзување порти на печ панели.Овие Ethernet Кабли се одличен за домашна канцеларија или било која друга средина.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : UTP (Unshielded Извртени Пар) patch кабел со украсениот чизми (snagless инсталација) и дополнителна заштита за RJ45 конектори и клип.Индивидуалните проводници се AWG 24 (Американски жица колосек) заробени чист бакар.Cat5e patch кабли се заробени за да се подобри флексибилноста.Чист бакар проводници обезбеди најдобар сигнал е можно.На RJ45 приклучок карактеристики злато конектори за да се спречи отпорност на тој начин обезбедувајќи еден подолг кабел живот.За УСОГЛАСЕНОСТ на УНИВЕРЗАЛ СО ШИРОКА ПАЛЕТА на БОИ : Нашата Cat5e Ethernet patch кабли надмине ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-C стандард, Моќ над Ethernet (Рое), Voice over IP (Vo IP), и ROHS Согласност.Тоа е ETL Потврдена, УЛ/АДС одобрени и претходно прекинат со RJ45 конектори.Тоа е на располагање во широк спектар на бои за соодветна боја кодирање.ИДНИНА-ДОКАЗ БРЗИНА И CONNECTIVITY : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 350 Mhz (cat5e) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Ние сме горди да понуди доживотна гаранција на нашите кабли, adaptors и на повеќето од нашите производи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.