VCELINK RJ45 Cat5e Cat5 Помине Низ Конектори, Cat5e RJ45 Завршува, RJ45 Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени UTP Мрежен Кабел 100-Пакет
Свеж

VCELINK RJ45 Cat5e Cat5 Помине Низ Конектори, Cat5e RJ45 Завршува, RJ45 Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени

DEN 478.80

Достапно е за нарачката

ПОМИНЕ-ПРЕКУ ДИЗАЈН - Лесен за употреба, и со unshielded јасно конектори може лесно да се идентификува жици цел пред crimping, дури и ако тоа е вашиот прв пат.Жици може да помине низ отворот.ПРИМЕНА предмет - Жица OD : ∅0.93 ~ ∅1.04, мулти-заробени и еден верижен кабли : 24 AWG.Жица OD на мрежни кабли со истиот AWG спецификации може да варира во зависност од производителот.Ве молиме да се осигурате AWG и OD МОРА И да ги исполни барањата.DIY CAT5 E КАБЛИ - Можете да направите категорија 5e кабли во склопот на должини брзо и лесно со користење на VCELINK rj45 помине низ завршува.Имајте на ум : вие треба крај помине-преку crimper(се продава одделно) за да го инсталирате овие етернет кабел crimp конектори.Високи Перформанси-Злато позлатен помине преку конектори со 3-prong сечилото обезбедува поблиску комбинација помеѓу контактите и челичното јадро од 2-prong ножот, и тоа може да се обезбеди повисок за пренос на податоци брзина.Пакет Содржина : 100 x Cat5e Помине Преку Конектор + 1 x Оперативниот Настава. 18 месеци гаранција за квалитет проблем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.