ГТЗ RJ45 Cat5e Помине Низ Конектори - Пакување од 100 | EZ за да Crimp Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени UTP Мрежен Кабел | Машки Ethernet Приклучок Крајот
Свеж

ГТЗ RJ45 Cat5e Помине Низ Конектори - Пакување од 100 | EZ за да Crimp Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени

DEN 455.76

Достапно е за нарачката

✅ Оптимални Перформанси – Unshielded јасно конектори за да се намали растојанието помеѓу жица пресврти и контакти.Тие се обезбеди цврста врска за најдобрите перформанси дека инхибира фреквенција бучава.Куршум Точка. ✅ Лесно да се Идентификува Жици Цел – помине преку функцијата им овозможува на жици за да го помине целиот пат низ приклучокот да го потврди тие се во правилен редослед пред crimping plug Куршум Точка. ✅ Категорија 5e Компатибилност оценет за Gigabit Ethernet канал во согласност мрежа, Овие злато позлатен конектори се компатибилни со двете цврсти и заробени кабел, Тие работат за сите стил на камен-темелник приклучоци и rj45 корекција внатрешно спојка, и поддршка 24 до 26 AWG круг или стан, мрежен кабел. ✅ Ez да Crimp – иако Оваа работа за повеќето стилови и модели на RJ45 crimper алатки, својата препорачува да користите посветен Помине низ Crimper. ✅ Во Пакет – 100 Pcs на Категорија 5e протурка конектори.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.