Тешки 3 Тон Кат Џек, Низок Профил, Хидраулични Џек, Челик Услуга Џек Брз Пораст со Двојна Пумпа за Брзо Лифт
Свеж

Тешки 3 Тон Кат Џек, Низок Профил, Хидраулични Џек, Челик Услуга Џек Брз Пораст со Двојна Пумпа за Брзо Лифт

DEN 4514.40

Достапно е за нарачката

Вртливата седло и задни casters за подот приклучоци providesmooth маневрирање и позиционирање.Силни и издржливи челик тело, дава цврстина и стабилност.Низок Профил, џек е во согласност со ASME PASE/2014 Безбедност Стандард. 3 Тон Тешки Ултра Ниска Профил Челик Кат Џек со Брза Пумпа за Брзо Лифт Капацитет : 3 Тон (7000 LBS) Седло лифтови : 5-1/4" да 18-1/4" (133mm да 465mm) Седло дијаметар : 4-1/4" Седло вртливата : 360 степени Целокупната димензии : 27"L x 1/2"W x 6-1/8"H Предните тркала дијаметар : 3-1/6" x 2" широк Задните тркала дијаметар : 2-3/8" x 1" широк • Двојна пумпа пистонс се заштитени за да се спречи контаминација од оштетување на хидрауличниот систем • Внатрешни бајпас вентил штити хидрауличниот систем од над транспорт • Заврши со долг два парче рачка за олеснување на работата и намалена оператор замор • Тешки мерач изградба карактеристики валани рабови за дополнителна сила • Силни и издржливи челик тело, дава цврстина и стабилност • Надгради casters овозможи поголема маневрирање и лесно позиционирање на џек • Целосна покрие гума седло подлога заштитува возилото од оштетување за време на кревање • Во согласност со ASME PASE/2014 Безбедност Стандард Брзо Укинување на Технологија : Quick start технологија гарантира дека по 1 мозочен удар, на хидраулични кат џек се движи до 3 пати повеќе од стандардниот џек Двојна Пумпа Механизам : Dual паралелно пумпа лифтови со далеку помалку пумпи.Брзо го подига кат џек седло да се вчита.Bullt-сигурносен вентил штити од џек над-вчитување Заврши со долг два парче рачка за олеснување на работата и намалена оператор замор.Седло лифтови : 5-1/4" да 18-1/4" (133mm да 465mm).3-Тон џек со Тешки-должност челична конструкција обезбедува стабилност и издржливост.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.