Ѓубре Кеси Biodegradable, Силна Ѓубре Кеси, кеси Ѓубре Рециклирање & Degradable Кеси за Отпадоци, Compostable Кеси (Зелена, 13 Литри)
Свеж

Ѓубре Кеси Biodegradable, Силна Ѓубре Кеси, кеси Ѓубре Рециклирање & Degradable Кеси за Отпадоци, Compostable

DEN 479.76

Достапно е за нарачката

Biodegradable Ѓубре Перница : 100% пченка скроб и други екстракти Нови материјали за производство на храна-одделение PSM (Plastarch материјал) , со природни обновливите извори на енергија, како што се растенијата скроб како главна суровина, изменета и plasticized, е нов тип Plastarch материјал.Донесе на вашето семејство квалитет на живот.Одлична пункција и абење отпор, докажани за кревање товар и капацитет.Овие 13 литри biodegradable ѓубре торба на 1.18 mils дебели може да издржи 20 кг на тежина, што е доволно за вашата кујна дневна употреба.Не-токсични, без мирис и еколошки ѓубре торба.Растенијата скроб материјал е без штети на вашето здравје.Дома Essentials Отпад Кеси, поголем 13 литри ѓубре кеси се идеални се користи како кујна ѓубре торба, храна отпад собирање торба, канцеларија ѓубре лагер, и други органски отпад колектив, дневна соба,бебе пелени.Високи Кујна 13 Литри Biodegradable Ѓубре Торби : Еко-Пријателски Конструиран за животната Средина!Мирис контрола, dissipates влага.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.