THEBIGDEALS 15525 Кислород O2 Сензор Низводно Компатибилен со Nissan Altima Армада Граница Maxima Murano NV1500 NV2500 NV3500 Потрагата Sentra Титан Xterra
Свеж

THEBIGDEALS 15525 Кислород O2 Сензор Низводно Компатибилен со Nissan Altima Армада Граница Maxima Murano NV1500

DEN 566.16

Достапно е за нарачката

Опрема : На 15525 кислород сензор одговара за Nissan Altima Армада Граница Maxima Murano NV1500 NV2500 NV3500 Потрагата Sentra Титан Xterra.Ве молиме убаво провери fitment пред да купите.Заменете OE # : На кислород сензор е дизајниран и произведен со OE стандард, На осветленост OE дел # е Бош 15525. Функција : Кислород сензор е клучен дел за намалување на штетни емисии и зголемување на ефикасноста на искористувањето на горивото.На Apeixoto кислород сензор е опкружено со два слоја.Тоа ќе им даде на кислород сензор полн круг заштита.И кислород сензор е, исто така, на чело со 1562℉ кои го прават дел многу повеќе издржливи.Солидна Квалитет : Секој сензор е 100% тестирани пред превозот.Гаранција : Што се поддржани од страна на нашите Перформанси на Квалитет.оваа кислород сензор доаѓа со 30 Дена без мака да се ВРАТАТ .Банка 2 Сензор 1 значи Течението на Лево/Front;.Банка 1 Сензор 2 значи Низводно Право/Странично;.Банка 2 Сензор 2 значи Низводно Лево/Пред.Ние сме биле O2 производство на сензори за над 10 години.Нашите ОЕМ квалитет О2 сензори имаат долг работен век.За кислород сензори каде што ние не сме OE снабдувач, ние ќе го поништи инженер на сензори и да предизвика нив на исти линии за производство како OE кислород сензори.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.