Најдобар На Кингстон Трио
Свеж

Најдобар На Кингстон Трио

DEN 468.96

Достапно е за нарачката

* Најголемите хитови на Кингстон Трио на два дискови за цена на една! * * * Во 1957 година, Кингстон Трио се појави од Сан Франциско да се земе земја од страна на невреме, со богата традиција на Американската народна музика во мејнстримот.За време на крајот на '50-тите & почетокот на 60-тите, триото ужива невиден рекорд на продажба и светска слава додека влијаат врз музички вкус на една генерација.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.