CTZD Multicolor Paperclips Метал Хартија Клипови Обоени Хартија Менгеме Забелешка Клипови за на Училиште, Канцеларија Свадба (100 Парчиња)
Свеж

CTZD Multicolor Paperclips Метал Хартија Клипови Обоени Хартија Менгеме Забелешка Клипови за на Училиште, Канцеларија

DEN 213.12

Достапно е за нарачката

Нерѓосувачки Челик Материјал : paperclips направени од мазна нерѓосувачки челик, сладок и нежен, не е лесно да се деформира,оксидираат.Две Големини : Мали димензии (L x W) е околу 1" x 0.59"; Голема големина е околу 1-1/3" x 0.78".Водена Капка-во Облик на и Избрани Боја : Деликатна дизајн и сјајна боја.Водена капка во облик на paperclips во 6 бои : вклучува црна, златна, Розово Злато, виолетова, зелена и сина.Пакет Вклучувајќи : 80 парчиња мали димензии,20 парчиња големи димензии,да ги Исполнуваат на вашиот насочуваат и персоналните потреби.Добар изглед и Мода : симпатична teardrop форма изгледа едноставно, но креативен и модата, ќе донесе многу радост во своите студии и работат; ги Красат ќе секојдневниот живот.Мултифункционален : .Можете да го користите различни бои за да го идентификувате вашиот документи и хартија занаети; исто Така, може да се примени како ознаки и декоративни мемо клипови, пари клип, хартија носителот или писмо носителот; Погоден за студенти, писател, читателот и така натаму.Добар квалитет : .Изработени од нерѓосувачки челик,трајни,не е лесно да се деформира,оксидираат.Деликатна дизајн : .На paperclips се капка во Вода-во облик на и сјајна боја, симпатична и исклучителна, направи вашето училиште или канцеларија живот, интересно и додадете повеќе да се забавуваат кога вие работа.Лесно за чување : .Доаѓа со кутија за складирање, може да се земе и чува лесно, лесен за употреба.Примена : .Овие слатки хартија клипови може да бидат исечени на книги, тетратки, scrapbooks и други работи што треба да се одбележи; Одлични за статистика, на училиште или дома користење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.