TYC 4720 Компатибилен со Chevrolet/GMC Серпентина Замена Кондензаторот
Свеж

TYC 4720 Компатибилен со Chevrolet/GMC Серпентина Замена Кондензаторот

DEN 1559.52

Достапно е за нарачката

OE-да се спореди конфигурација и изглед.Тест возило-опремени пред пазар ослободување, обезбедување совршен drop-in одговара.Louvered алуминиум во светот и цевки се врзани преку Nocolok печка-пламнал процесот за ненадмината перформанси и издржливост.Оптимално се тенки и лесни алуминиумски цевки зголемува преносот на топлината без компромитирање на сила.Примачот/фен единица е понуден како составен дел на кондензаторот единица каде што е применливо.Пред да замине на фабриката, секој TYC кондензаторот е течење-тестирани и тест-опремени за вистински возила за совршен инсталација и правилно функционирање.TYC кондензатори се еквивалентни на OE изградба, и нашиот квалитет е во деталите, од бројот на цевки и ладење перки, да фабриката-правилно позиционирање на сите монтажа голема заграда и влезот и излезот црева и фитинзи.Секој од нашите дизајни е директна замена за OE единица за да се обезбеди брз и безболен инсталација.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.