A/C Кит w/AC Компресор Кондензаторот & Посува За Ford F250 F350 Супер Должност 7.3 L PowerStroke Дизел 1994 1995 1996 1997 - BuyAutoParts 60-89450CK Нови
Свеж

A/C Кит w/AC Компресор Кондензаторот & Посува За Ford F250 F350 Супер Должност 7.3 L PowerStroke Дизел 1994

DEN 291.84

Достапно е за нарачката

Конструиран за супериорен издржливост, поддржан од индустријата-водечки 2-година, неограничен-километражата гаранција.Гарантира Точна Одговара за лесна инсталација. 100% СОСЕМА НОВ, премија ISO/TS 16949 квалитет - не core депозит или да се вратат задолжителни!.Комплет вклучува компресор со спојката, кондензаторот, посува филтер, експанзија вентил, нафта и О-прстен заптивки.Се вклопува 1994-1997 Ford F-Series магнети со 7.3 L Power Stroke дизел V8. Како еден од најголемите светски добавувачи на автомобилски делови, нашите делови се верува секој ден од механика и возило на сопствениците во светот.Оваа A/C Компресор и Компоненти за Полнење е произведени и тестирани за да силните OE стандарди за исклучителни перформанси.Изграден за непроблематична сопственост и 100% визуелно прегледано квалитет и тестирани, оваа A/C Компресор и Компоненти за Полнење е поддржани од страна на нашите 100% гаранција за квалитет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.