XtremepowerUS 1000W Уривање Електрични Чекан Џек Чекан Конкретни Прекинувач Рамен и Точка Длето Битови со Случајот
Свеж

XtremepowerUS 1000W Уривање Електрични Чекан Џек Чекан Конкретни Прекинувач Рамен и Точка Длето Битови со Случајот

DEN 2470.08

Достапно е за нарачката

1000-Вати Електрична Уривање Конкретни Прекинувач е конструиран со моќни 9 Amp мотор што испорачува до 8 ft.lb.на вртежен момент на сила.Secure-одговара latched удар-украсениот за чување дизајниран со рачки да понуди лесен транспорт и сигурен домување за опрема.Максимална влијание стапка од 3000 r/минута и 1000-watts на доследна моќ и се даде доволно сила за да се справи со најтешките на уривање проекти.Робустен бетонски електричен прекинувач изградена од многу издржливи материјали за да се обезбеди силен влијание за максимално отстранување и континуираното уривање.Вклучени : сетот вклучува 5/8 во.хексадецимален бул точка длето , 5/8 во.станот длето, алатка клуч, и дополнителен сет на јаглерод четки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.