16 Уривање Џек Чекан Малку Сет, JACKCHEN Рамен Совет Длето и Бул Точка Длето, Идеален за мелени бетон, асфалт отстранување, ditching операции, Cr-V Челик
Свеж

16 Уривање Џек Чекан Малку Сет, JACKCHEN Рамен Совет Длето и Бул Точка Длето, Идеален за мелени бетон, асфалт

DEN 863.76

Достапно е за нарачката

【Материјал】Длето делови се направени од 40cr челик, кој врши цврстина и отпорност на триење, оксидација отпорни на корозија. 【Lenth】 Хексадецимален големина : 1-1/8", Длето должина : 16 инчи. 【Широк Користи】 : Идеален за отстранување на плочка, камен, застаклување соединенија, бетон и други ѕидани, бања или кујна проекти. 【Делокруг на примена】 : Компатибилен со JACKCHEN JC-100 A гас напојува уривање џек чекан со хексадецимален 1-1/8" (30мм)месо тело. 【Занает】 Високо-одделение фалсификувани и термички обработени челик за максимална сила и издржливост.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.