PINGEUI 2 Пакети 15.3 x 3 Инчи Хексадецимален месо тело Стружење Длето, Тешки 1-1/8 Инчи Хексадецимален Длето за Електрична Уривање Џек Чекан
Свеж

PINGEUI 2 Пакети 15.3 x 3 Инчи Хексадецимален месо тело Стружење Длето, Тешки 1-1/8 Инчи Хексадецимален Длето

DEN 815.76

Достапно е за нарачката

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛОТ Направен на 40 CR легиран челик со професионална топлина третман, хексадецимален месо тело стружење длето има добра цврстина, висока цврстина, и одлична отпорност на абење.Неговата површина е полиран од страна на индустриски песок-експлозија, која е чиста и брус-бесплатно.Таа има остар широк нож и не е лесно да се добие тапи по се користи многу пати.ДОБРО PREFORMANCE - На хексадецимален чекан челик е подложен на специјални стврднување процес, што го прави сигурни дека тоа ќе не е лесно да се деформира.Тоа може брзо и лесно да ги отстраните големи количини на плочки, камења, бетони, застаклување соединенија, итн, подобрување на работа ефикасност.ВРЕДНИ ПАКЕТ - ќе добиете 2 парчиња на нашите хексадецимален длето со вкупна должина од 15,3 инчи.Широк нож е 3 инчи во ширина, и хексадецимален месо тело е 1-1/8 инчи во големина.Ве молиме потврдете дали неговата спецификација е соодветна за вашата чекан вежби.ПРАКТИЧНА АЛАТКА - скалирање длето е идеален за 65 A/95НА/115 A електрични чекан.Тоа добро функционира на различни видови на површини како што се ѕидани, керамички плочки, гранит, вештачки камен, тула, бетон, итн.Сигурен помошник за оние кои треба да го направите отстранување работа.ПО-ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА - се надеваме дека сте задоволни со нашите производи, која е причината зошто ние ви обезбеди со ризик купување.Ако имате било какви прашања или незадоволство со нашите хексадецимален chisels, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.Овој производ доаѓа заедно со 30-дневниот гаранција за парите назад.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.