Џек Чекан Вежба Малку Сет 12 инчен Уривање Чекан Вежба Рамен Совет и Бул Точка Chisels за Уривање и Конкретни Прекинувач
Свеж

Џек Чекан Вежба Малку Сет 12 инчен Уривање Чекан Вежба Рамен Совет и Бул Точка Chisels за Уривање и Конкретни

DEN 1127.76

Достапно е за нарачката

Димензија : 16 инчен x 1 инч (25x400mm), 1-1/8 во.хексадецимален месо тело, одговара 1-1/8" хексадецимален големина за џек чекан.Ѕидани вежба малку е направен од хром-vanadium челик, таписерии изработка и отпорност на триење, оксидација, и корозија.Инсталиран на 65/85/95 и 115 електрични џек чекан.Уривањето чекан вежба се користи за растурање на бетон, ѕидни плочки, цемент ѕидови, камен итн.Вклучува 2 бул точка длето и рамни длето, брзо да се соберат и расклопување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.