DERMA E Напредни Пептиди и Колаген Око Крим – Двојно Дејство Колаген Око Крем со Peptide Комплекс – Зацврстување & Хидратантен Под Око Третман – Сите Природни Крем Крем, 0
Свеж

DERMA E Напредни Пептиди и Колаген Око Крим – Двојно Дејство Колаген Око Крем со Peptide Комплекс – Зацврстување

DEN 718.80

Достапно е за нарачката

КОЛАГЕН И PEPTIDE КОМПЛЕКС : Оваа напредна, двојно дејство око крем е полна со моќни колаген и анти-стареењето мулти-пептиди кои се помогне да се минимизира изгледот на линии, и да се подобри мазност и еластичност под очите.PLUMPING И ЗАЦВРСТУВАЊЕ : Подобрување на кожата еластичност и подобрување на текстурата додека му подмладителен анти-стареењето антиоксиданси, колаген, око третман го намалува појавата на фини линии и брчки, оставајќи ја кожата околу очите гледајќи мазна.СИТЕ ПРИРОДНИ ФОРМУЛА : Заедно со растенијата врз основа на колаген и моќни мулти-пептиди Matrixyl synthe'6 и Argireline, и Pycnogenol, на вегетаријанската колаген peptide комплекс, исто така, содржи антиоксиданс Зелен Чај, Јојоба Семе на Нафта и Provitamin Б5. СЕКОЈДНЕВНА НЕГА на КОЖАТА : За најдобри резултати, ќе се применуваат Напредни Пептиди и Колаген Крем дневно, наутро и навечер По чистење, се применуваат навлажнувачки се соочуваат со крем, нежно масажа во кожата додека се апсорбира.DERMA E : Чисто козметички производи со повеќето ефективни состојки на Вегетаријанската и суровост-бесплатно, нашата еко-етички нега на кожата производи не содржат parabens, сулфати, минерални масла, petrolatum, ланолин, од пченица, соја или GMOs, и се испорачува во рециклираат пакување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Aveeno Moisturising Крем 500Ml
Свеж
Aveeno Moisturising Крем 500Ml
Достапно е за нарачката
DEN 641.76
Оценка на купувачите: