Reolink Аргус 3 Вниманието Безбедносна Камера Безжичен Систем со Соларен Панел Надворешна Батерија/Соларен Погон, ПИР Движење се Активира, Двата-Начин на Зборување, Из
Свеж

Reolink Аргус 3 Вниманието Безбедносна Камера Безжичен Систем со Соларен Панел Надворешна Батерија/Соларен Погон,

DEN 2759.76

Достапно е за нарачката

Вграден-во центарот на Вниманието & Сирената : Со интегриран 2 парчиња 6500 K рефлектори и вградена сирена, Аргус 3 ќе го вклучите светлото на рефлекторите и звук кориснички сирената аларм веднаш да ги одврати закана.Во меѓувреме, притисни за известување ќе се појави надвор на вашиот телефон или таблет.Live View & Репродукција : Евиденција на движење-откриен клипови на локално ниво за micro SD картичка (до 128 GB, не се вклучени).Компатибилен со Reolink Облак услуга, со кој се предвидува резервни копии на оддалечена локација, и ви овозможува да пристапите, live view игра назад и видео историја во секое време, од било каде.Starlight 1080 P Ноќ Визија : Фали прозрачна рефлектори и 2-мегапикселна starlight CMOS сензор, свежи снимање на видео и во живо стриминг со 33 фт, двор-возвишеното боја визија ноќ помага да се идентификуваат повеќе вредни детали како боја на натрапниците' облека или автомобили па дури и во текот на ноќта.Батеријата-напојува & Жица-слободно : Планината надвор каде жици не може, без мака.Со повеќе планината додатоци се вклучени и IP65 водоотпорна потврдија, вие во основа може да се стави безбедносната камера на отворено каде било поврзано со 2.4 GHz Wi-Fi.Соларен панел се препорачува да се користи за континуирано напојување.Smart Движење & Контрола : ПИР сензор за движење драматично го намалува лажни аларми предизвикани од fluttering месеци или летање гранките.Алекса & Google компатибилност пополнува безбедносниот надзор за паметни дома автоматизација.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.