Безжичната Безбедност Камера Отворено, REOLINK Батеријата Соларен Погон со 1080P HD, Ноќ Визија, дво-Насочно Разговор, 2.4 GHz WiFi за Дома Надзор, Аргус 2E со Соларен Панел
Свеж

Безжичната Безбедност Камера Отворено, REOLINK Батеријата Соларен Погон со 1080P HD, Ноќ Визија, дво-Насочно

DEN 2039.76

Достапно е за нарачката

Остри Слики со 1080p HD - безбедносната камера ви овозможува до 33ft кристално јасна ноќ визија видео снимка во пошироки полиња дури и во сиромашните светлина.Со вграден микрофон и звучник, може да се слушне и да зборуваат низ камера, комуницира со вашите најблиски, се вардат-ќе се провалници, и веднаш реагираат, дури и кога off-сајт.Соларни Безжична Камера за Лесна Инсталација - Извршите едноставно со 2.4 Ghz Wi-Fi конекција, соларна енергија снабдување ви помага да ги зачувате да се расправаме на батеријата полнење на батеријата.Со IP65 Водоотпорна оценет, ова отворено безбедносна камера има докажано својата издржливост против тешките временски услови, како поројниот дожд и екстремни сонцето ( 14° до 131° F ).Складирање & Cloud Service - До 128 GB складирање (micro sd картичка не е вклучена) е поддржан, без никакви дополнителни претплати.Зачувај движење предизвика видеа на вашиот SD картичка или видео записи на резервна копија Reolink Облак за 7-ден за слободни.ПИР Движење Предизвика Alerts - за да ги Собереш на луѓето или животните' движења во 130° поле на гледање и без лажни сигнали се предизвикани од дождовите, ветровите или ниша дрво гранки.Видите во живо храна насекаде и во секое време преку вашиот телефон или компјутер и да имаат целосна контрола над вашиот дом или бизнис.Издржлив Дизајн и 2-Годишната Гаранција - Корисниците се обезбедени со 30-дневниот гаранција за парите назад и 2 години гаранција.Тоа осигурува ова брзо ќе стане вашиот омилен без ризик купување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.