Безбедносната Камера Отворено, Безжичната WiFi 360° PTZ Камера, ieGeek 15000mAh Соларни Безбедносна Камера Напојува Батерија, Дома Надзор Камера со 2-Начин Аудио, Движење Откри
Свеж

Безбедносната Камера Отворено, Безжичната WiFi 360° PTZ Камера, ieGeek 15000mAh Соларни Безбедносна Камера Напојува

DEN 3119.76

Достапно е за нарачката

???? 【Соларен Погон & 100% Жица-Free & 4dbi Двојна Антени 】отворено безжична безбедност камера со соларен панел и 15000m Ah акумулатори се обезбеди вечен моќ.Нема кавга за отстранување на камерата за полнење. 4dbi Двојна антени му дава право на камерата посилни и постабилни мрежа прием.Само поддржува 2.4 Ghz Wi Fi кој има подобра пенетрација и пошироко wifi опсег, не 5 GHz.На "Cloud Edge" стан функции со сигнал се дијагностицира може да се лоцира местото со најдобро сигнал вратата. ???? 【Флексибилни Пан за Навалување на столбот & 360°Покриеност】355°хоризонтална ротација & 120°вертикална ротација & 4 X дигитален зум може да се контролира на стан, со 130-степен широк агол, на ptz камера отворено гаранции панорамски шут на секој агол од вашиот дом, продавница, гаража. ???? 【1080 P HD & 50ft Ноќ Визија】ie Geek соларни надворешна безбедносна камера е опремена со 1/3 CMOS сензор боја, обезбедување кристално јасни слики и видеа без разлика на временските услови. 4 IR светла автоматски смисла амбиентална светлина и вклучување на ноќниот визија на владата, го следи растојание е до 50ft/15 милиони. ???? 【ПИР Движење Откривање & Инстант Сигнализација】се Прилагодат оптимизиран ПИ алгоритми, ie Geek безжична безбедност камера значително го подобрува човечки-како признание за да се намали лажни аларми, човечки откривање е switchable.Можете дури и може да Прилагодите Аларм план, Аларм за Интервал и чувствителност ниво помеѓу 1-10. Вграден-во Фото-диоди поддржува размена на инстант сигнализација известувања(во 0.2 s-2s), можете да даунлоадирате и споделување на настани со други во секое време. ???? 【Повеќе корисници на Access Control & IP65 Водоотпорен 】Лесно споделување на камери со вашите семејства или пријатели само со QR скенирање.IP65 водоотпорен дизајн може целосно да се спречи прашина и прскање со вода од запишување.Сончевиот камера за безбедност на отворено може да функционира беспрекорно во отворено, без оглед на поројниот дожд или изложување на сонце.Стандардните оперативни температурата треба да биде од -13°F до 140°F (-25°C до 60°).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.