Мали Топло Ладно 6 Пакети, Обновливи Круг Гел Монистра, Ice Pack со Крпа Подлога, Топла и Ладна Терапија за Breastfeed Повреда, Деца Болка, Главоболка, Уморни Очи, умниците, Си?
Свеж

Мали Топло Ладно 6 Пакети, Обновливи Круг Гел Монистра, Ice Pack со Крпа Подлога, Топла и Ладна Терапија за

DEN 335.76

Достапно е за нарачката

ИНОВАТИВНАТА ТЕХНОЛОГИЈА - нова гел-базирани соединение монистра што апсорбира топли и студени температури подеднакво, а потоа полека се ослободува стабилна благотворно температура во текот на еден период на време од само ГЕЛ, па тоа може да се обезбеди И топлина и кул терапија, лекови, болка, и третман на долниот или горниот дел од грбот или рамо, итн.БРЗО БОЛКА & ОТОК КОНТРОЛА - Овие гел монистра подлоги може да се користи за смирување болка во мускулите или подуени очи, да се релаксираат напнати мускули, им помогне да се добие олеснување од беспомошна вратот, главоболка, заб или болка, и се идеални за употреба пост-стоматолошки или козметички процедури.Згора на тоа, овие влошки се доста флексибилни кога замрзнати и може лесно да се обликуваат околу било дел од телото за да помогне да се постигне најдобри резултати.СУПЕРИОРНА УДОБНОСТ - Подобрена значително дизајн, вграден во ткаенина и поддршка кои ќе нежно ја заштитите вашата чувствителна кожа од кои доаѓаат во директен контакт со ладно или жешко гел монистра, пак, овозможува максимална удобност.СИТЕ-ВО-ЕДНО + СИТЕ ОКОЛУ РЕШЕНИЕ ЗА БОЛКА - Дијаметри на 4 инчи, корисна големина, одлична прва помош од суштинско значење за дом и клиничка употреба при ослободување на болката & лекување на повреди со топла или ладна терапија (всушност, тоа може да се користи за убавина или нега на кожата, пост-спортски активности, доењето, уморни очи, деца Повреди, главоболки, синус олеснување.и уште како дете boo-boo брзо олеснување).Исто така може да биде лесно се применува и contoured на кој било дел од вашето лице и тело.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место - Секој круг гел ice pack во овој пакет е направен од не-токсични гел содржани во течење-доказ надградба на пластични со крпа поддршка што нема да рипувате, солза, или пункција.Се препорачува од страна на доктори, спортски работници, и терапевтите слично, можете да ги ротирате помеѓу 6 на овие гел пакети за брз и ефикасен третман.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.