uxcell 3pcs Prewired 0402 Сина Површината Монтирани Уреди LED Емитуваат Светлина Диоди - DC 2.8-3V Микро Лемење Мини LED Светло
Свеж

uxcell 3pcs Prewired 0402 Сина Површината Монтирани Уреди LED Емитуваат Светлина Диоди - DC 2.8-3V Микро Лемење

DEN 191.76

Достапно е за нарачката

【Спецификација】- Пакетот Вклучува : 3pcs x Претходно Жичен Површината Монтирани Уреди за ЛЕР; Напред Напон : DC 2.8-3 V; Напред Тековната : 20m A. 【Ослободете ја Вашата Креативност】- Апликации & Инсталации : Погоден користи во било мал модел, cosplay, мал модел за градење, DIY прирачник модел декорација. 【Карактеристики】- Ултра светла за осветлување, ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина и 20cm долго пред жичен доведе за да се задоволат секојдневните основни потреби. 【Предност】- Овој пред-жичен ЛЕР е Супер мали со смола се покријат за да се заштитат, со 20cm wired, Супер силен Led диоди и жица,жица е bendable, тоа е лесно да се утврдат какви било форма, како ви се допаѓа. 【НАЈДОБАР ИЗБОР 】- Многу модел градители и хобисти често сакаат ако имаше помал LED тие би можеле да жица во нивните модели за светлосни ефекти.Опис на производот Оваа пред-жичен ЛЕР е Супер мали со смола се покријат за да се заштитат, со 20cm wired, Супер силен Led диоди и жица,жица е bendable, тоа е лесно да се утврдат какви било форма, како ви се допаѓа.Апликации & Инсталации : Погоден користи во било мал модел, cosplay, мал модел building Ultra светла за осветлување, ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина Спецификации светла Боја : Blue Operating Напон : DC 2.8-3v (volts)Напред Тековната : 20m AWire Должина : Околу 20cm (7.8 инчи), ПРЕДВОДЕНА Големина : 0402 Микро LEDPositive Пол : Црвена Wire Negative Пол : Црна Жица Пакет се Вклучени : 3 еез x Пре-Жичен led диоди Забелешка : Ако ви треба Led диоди работат во други напон, ве молиме додадете отпорник.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.