Bettomshin 50Pcs 3мм Кол 3 PIN LED Светлина Диоди, Дифузен Круг Главата 20mA Светилки Сијалица, Електроника Компоненти за Наука Проектот Експеримент Црвена,Сина
Свеж

Bettomshin 50Pcs 3мм Кол 3 PIN LED Светлина Диоди, Дифузен Круг Главата 20mA Светилки Сијалица, Електроника

DEN 178.32

Достапно е за нарачката

[SIZE]- Дијаметар 3мм/0.12"; Тековните : 20m A; Материјал : emiconductor; Монтажа игла тип : во линија, 3 игли; Светилка монистра : тркалезна глава; Напон : 1.8-3.2 V; бранова Должина : 430nm; Осветленост : 150 MCD. [СУПЕР СВЕТЛО] - фотографии не може да се покаже светлината на овие мали Led диоди, бидејќи ние треба да ги користите блиц светлина за преземање на слики.Овие Панели Се СУПЕР СВЕТЛО (фотографии не може да се покаже на светлината) и Супер Ниска Потрошувачка на Енергија!. [Карактеристики]- Трајни &Супер светло, Ниска топлина и Енергија-заштеда, Мала големина &Долг животен век,лесно да се заварување,силна електрична спроводливост. [Широка Примена]- Училиште експериментите, електронски и електрични експерименти, автомобил табла, DIY LED Проекти. [ГАРАНЦИЈА] - Ние стоиме зад нашите производи!Сите предмети се продаваат од страна доаѓаат со 3-месечен замена гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.