Лили Б. Пакување од 3 - ДОБИ Органски Памук 2 Bassinet Листови и 1 Водоотпорен Душек Заштитник за Бебе Момчиња и Девојки, Одговара на Сите Облик До 33Lx 16Wx 4H - Ѕвезда
Свеж

Лили Б. Пакување од 3 - ДОБИ Органски Памук 2 Bassinet Листови и 1 Водоотпорен Душек Заштитник за Бебе

DEN 635.28

Достапно е за нарачката

Уверение Премиум Квалитет - Овие bassinet постелнина листови се направени од исклучително мека џерси памук за да го задржи вашето бебе удобно.Органскиот памук се заверена од Глобалната Органски Текстил Стандарди (GOTS) и OEKO TEX.Безбедна за Бебе Кожата Мека и нежна, памук, е добра за вашето бебе е тенка и porous кожата.Таа ја апсорбира потта и да ги вашите деца се безбедни од сите инфекции на кожата.Еластична и Сит-фитинг -16"x33"x4" На листови се со цел да се вклопи градинка постелнина & душеци совршено, така што на вашето бебе спречува осип и брчките, и да уживате во среќни и здрави спиење.Лесно да се Мијат - Доби валкани?Нема проблем, тие се лесно да се перат во машина.Лили Стомак органски bassinet лист ќе трае подолго, дури и по стотици мие.Совршен Подарок - Пакување од 2 опремени bassinet листови и 1 водоотпорен душек заштитник е совршен подарок за Бебето Туш и Деца Роденден.Пак е економски лекување на сите родители.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.