Најлон Заклучување Орев Nylock 18-8 од не ' Рѓосувачки Челик - 3/8-24 (.563 Станови x .335 Висина) Количина-100
Свеж

Најлон Заклучување Орев Nylock 18-8 од не ' Рѓосувачки Челик - 3/8-24 (.563 Станови x .335 Висина) Количина-100

DEN 771.36

Достапно е за нарачката

Најлон Вметнете Заклучување Ореви во прво Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик.Попознат како Најлон Заклучување Ореви, Nyloc Ореви, или едноставно да Заклучите Ореви. 18-8 Нерѓосувачки челик ореви дизајнирани за употреба со 18-8 Нерѓосувачки Челик Завртки & Машина Завртки.Најлон вметнување на врвот на орев спречува случајно расклатување од вибрации.Трајни, Отпорни На Корозија & Рѓа Отпорни 18-8 Нерѓосувачки Челик.Најлонска вметнете заклучување орев е хексадецимален облик, внатрешно навој со најлон insert (внеси).На најлон материјал ја спречува расклатување од вибрации и крстот теми за да го запрете нут од повлече од fastener.На вметнете ги деформира elastically во текот на теми на завртка, но теми не се намали во најлон.На најлон вметнете заклучува орев во два начини.Прво, тоа сили на дното лицето на завртка теми против првите лицето на орев теми, зголемување на триење помеѓу двете.Второ, најлон се однесува на compressive сила против завртка себе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.