X-DREE 200Pcs AWG16-14 Тркалезна Форма RNB2-4S Не-Изолирани Лопата Жица Crimp Терминал Конектори(200 Unids AWG16-14 Форма Redonda RNB2-4S Не Aislada Alambre Espada Conector де Терминал де Crimpado
Свеж

X-DREE 200Pcs AWG16-14 Тркалезна Форма RNB2-4S Не-Изолирани Лопата Жица Crimp Терминал Конектори(200 Unids AWG16-14

DEN 621.12

Достапно е за нарачката

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Бакар; Нето Тежина : 120g.Пакет Содржина : 200(-/+2%)Компјутери x Crimp Терминал; Модел : RNB2-4 S.Главната Боја : Сребро Тон; Име На Производ : Crimp Терминал.Одговара Кабел Димензии : 1.5-2.5mm2 (AWG 16-14); Дупка со Дијаметар : 4.12 mm/0.162"(Tamaño del кабел де ajuste : 1.5-2.5mm2 (AWG 16-14); Diámetro del agujero : 4.12 mm / 0.162' '.Облик : Тркалезна Форма; Дебелина : 0.8 mm(Форма : Форма Redonda; Espesor : 0.8 mm. 200 Pcs AWG16-14 Тркалезна Форма RNB2-4 S Не-Изолирани Лопата Жица Crimp Терминал Connector Description : Трајни Изолирани crimp терминали.Лесно да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност и безбедност.Широко се применуваат во електричната и електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења и телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.Опис на Spanish200 Unids AWG16-14 Форма Redonda RNB2-4 S Не Aislada Alambre Espada Conector де Терминал де Crimpado País де fabricación : КИНА; Материјал : Cobre; Peso neto : 120 g Contenido del paquete : 200 (- / + 2%) Компјутери x terminal де engaste; Modelo : RNB2-4 SColor директорот : Tono plateado; Nombre del producto : Crimp Terminal Tamaño del кабел де ajuste : 1.5-2.5mm2 (AWG 16-14); Diámetro del agujero : 4.12 mm / 0.162' 'Форма : Форма Redonda; Espesor : 0.8 mm.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Panduit FQXN-12-10AF
Свеж
Panduit FQXN-12-10AF
Достапно е за нарачката
DEN 1572.00
Оценка на купувачите: