Калифорнија Бебе Calendula Навлажнувачки Крем - Хидрати Мека, Чувствителна Кожа, Растителна Основа, Вегетаријанска храна, Пријателски, и ја Смирува Иритација Предизвик
Свеж

Калифорнија Бебе Calendula Навлажнувачки Крем - Хидрати Мека, Чувствителна Кожа, Растителна Основа, Вегетаријанска

DEN 504.00

Достапно е за нарачката

Придавам влогови на Сувата, Чувствителна Кожа – Одлично за бебиња, тинејџерите и возрасните со алергија нестабилност, нашите calendula крем е нежна и вегетаријанска храна, пријателски.Наградуваниот нега на кожата Крем – Формулирани со етерични масла, нашите calendula лосион карактеристики убава, светло мирис на француски лаванда и clary мудрец.Алергија Проверени Формула – чисто бебе хидратантна крема, тоа е соја, од пченица, овес, млечни производи, и орев бесплатен (освен кокос) за да се обезбеди тоа е нежна за лице, тело, и чувствителни bottoms.Добра Хидратација – Формулирани со растителна основа омекнување и органско Алое Вера, нашата бебе крем збогатен со екстра органски calendula екстракт засекогаш траен поддршка.Развиен од страна на мајка ми.Семејство во сопственост & работи.Сите Калифорнија Бебе производи се помеша & произведени во Калифорнија Бебе свој ФДУ регистрирани објект во Лос Анџелес, Калифорнија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.