Pipette Бебе Лосион, Нови & Подобрена Формула, Хидратација и Природни Мирисот на Бебето е Деликатна Кожа, Обновливите извори на Растенијата Добиени Squalane, Ванила + Ylang Ylang
Свеж

Pipette Бебе Лосион, Нови & Подобрена Формула, Хидратација и Природни Мирисот на Бебето е Деликатна Кожа, Обновливите

DEN 192.00

Достапно е за нарачката

Оваа противалергиски бебе лосион безбедно да се негува вашето бебе е кожата и помага да се зголеми влага нивоа, со нежни, 100% растенијата добиени од арома на ванила и ylang ylang цвет. Pipette Бебе Лосион е еден од новородените essentials must haves!.Враќање на природниот баланс на вашето бебе кожата со шеќерна трска-добиени squalane—стабилна верзија на squalene, навлажнувачки суперхерој најде во бебиња' заштитна vernix на раѓање.Заштити бебето е чувствителна кожа со Pipette бебе essentials must haves.Заклучување на влага со есенцијални масни киселини, калинка стероли, и екстра-чист ceramides, влага заштитници, исто така, создаде природно со вашето бебе на кожата.Додадете Pipette Ванила & Ylang Ylang лосион за вашето бебе бања essentials.Нашето бебе лосион за тело е крајната во хидратација, со фабрика-изведен состојки за удобност дури и најпознатите чувствителна кожа.Новороденче essentials, нежни доволно да се користи во текот на целиот ден, секој ден.Pipette, за чисто бебе нега на кожата.Сите Pipette бебе нега производи се создадени со поддршка на биолози и дерматолозите, и се точно тестирани за да се обезбеди тие се противалергиски, нежна и безбедни за бебиња.Без синтетички мириси & суровост-слободни.EWG Потврдена.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.