Badlands 2200 Лов Ранец со Вграден Месо Hauler
Свеж

Badlands 2200 Лов Ранец со Вграден Месо Hauler

DEN 9119.76

Достапно е за нарачката

Патент затворање.ДОЛГИ ДЕСТИНАЦИИ УДОБНОСТ - Badlands' обликувани memory пена суспензија започнува надвор удобно, и само добива подобри со текот на времето, како на подигнат согласува да вашето тело.Со обратна затегнување функција на нашиот половината ремени, ќе се повлече на појас е краеви кон внатре, наместо нанадвор за да ви даде потпора треба правилно да се cinch појас за максимална вршење на удобност.Се ДВИЖИ ПРЕКУ, АЛУМИНИУМ - Авион одделение алуминиум е оди-да материјалот за пакување рамки за години, поради својата сила и минимална тежина.Уште во Badlands, што мислевме дека можеме да го направиме подобро, а ние не.Комерцијален магнезиум легура ние ги користиме во нашите рамка останува е двапати е силна како T6 алуминиум, па дури и полесни во тежина.KXO-50 ТКАЕНИНА - Овој нов материјал ги има сите карактеристики ви се допаѓа во врска KXO-32 ткаенина - тоа е екстремно тешко, неверојатно мирен, и апсолутно водоотпорен.Она што е различно, што велите?KXO-50 е дури и полесни во тежина.Но, ние не престане да постои со 2200. Badlands' C6 Трајни водоотпорен (DWR) третманот не дозволува влага seep во ткаенини.Вода монистра и ролни надвор, одржување на опрема се исуши, подолго.ЅВОНА & СВИРКИ - Зошто ризик од оштетување на вашиот пушка или лак?Употреба на монтажни Пушка/Лак за Подигање и batwing ремени на задната страна на вашиот Badlands пакет за безбедно да го носи вашиот пушка или лак, hands-free.И она што во врска со вашиот стакло?На 2200 е компатибилен со Badlands' Bino Поврзете Системот, кој ви овозможува да го поврзете вашиот bino случај директно до вашиот пакет темперамент, за повеќе сакаат да ја носат.Сакате повеќе?Овој пакет е вграден во месо полица, хип појас пиштол holster, и се вклопува Badlands' 2 L хидратација резервоарот.ПРИСТАП КАВЕР - - внимателно конструирани и неутрална палета на бои овозможува Пристап моделот да се прилагодува на околината И на моменталните услови на осветлување.Промена на светлина повеќе нема да диктира дали можете или не да останат скриени кога тоа е најзначајно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.