Cat6 Етернет Кабел - 6 ft 10-Pack (1.8 m) Мачка 6 RJ45, LAN, Utp, Мрежа, Далноводи, Интернет Кабел - 6 стапки
Свеж

Cat6 Етернет Кабел - 6 ft 10-Pack (1.8 m) Мачка 6 RJ45, LAN, Utp, Мрежа, Далноводи, Интернет Кабел - 6 стапки

DEN 598.80

Достапно е за нарачката

КОНТРОЛА на КВАЛИТЕТ - Секоја Мачка 6 интернет кабел 6 ft поминува низ ригорозни тестирање за да се обезбеди безбедна кабелска интернет врска со исклучителна брзина и сигурност.ПЕРФОРМАНСИ - со Високи перформанси Cat6 ethernet patch кабли се дизајнирани со исклучително добро исти компоненти за исклучителен униформа отпорност и многу ниска се вратите на тежината, обезбедување на долниот crosstalk, и повисока јачина на бучава сооднос.Тие поддршка на фреквенции до 500 MHz и се погодни за висока брзина 10 GBASE-Т интернет конекција за LAN мрежа апликации како што се Компјутери, сервери, принтери, рутери, switch кутии, и повеќе, додека останатите целосно наназад компатибилен со вашата постоечка мрежа.СЕРТИФИКАЦИЈА - Cat6 Етернет кабел со CM одделение ПВЦ јакна во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2, е ETL потврдена и Ro HS согласност.Configuration (КОНФИГУРАЦИЈА) - 6 нозе мачка 6 ethernet patch кабел карактеристики 8 цврст меч проводници AWG 24.Секоја од 4 unshielded извртени парови (UTP) се одделени со ЈП крстот изолација на изолатите парови и да се спречи crosstalk и покриен со 5.8 мм ПВЦ јакна со RJ45 конектори и позлатени контакти.Леани вирус олеснување чизми помогне да се избегнат snags дека ќе го оштети вашиот кабли.Тие се моделирани за флексибилност и се спротивстави на обичните носат и солза.ПОДДРШКА – Ултра Јасност Кабли се наменети да трае.Ако некој објект е неисправен или прекини во рок од една година, ние ќе издаде замена.За прашања или проблеми ве молиме контактирајте го нашиот пријателски, САД-базиран клиент тим за поддршка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.