Мачка 6 Етернет Кабел 50 ft Бело - Рамни Интернет Мрежа LAN Patch Кабли – Цврсти Cat6 Голема Брзина Компјутер Жица со Клипови& Snagless Rj45 Конектори за Рутер, Модем – Побрзо Отко?
Свеж

Мачка 6 Етернет Кабел 50 ft Бело - Рамни Интернет Мрежа LAN Patch Кабли – Цврсти Cat6 Голема Брзина Компјутер

DEN 311.76

Достапно е за нарачката

Нашите Cat6 печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Мачка 6 стандард обезбедува извршувањето на до 250 MHz и е соодветен за 10 BASE-T,100 BASE-TX(Fast Ethernet),1000 BASE-T/1000 BASE-TX(Gigabit Ethernet)и 10 GBASE-Т(10-Gigabit Ethernet).Наменет за Wired Дом и Канцеларија Мрежи.Целосно ги исполни вашите барања во мрежата.Сите Jadaol Cat6 кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Jadaol Cat6 Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони.Jadaol Мачка 6 patch кабли се достапни во 10 различни бои и со различни должини кои се движат од 1 нога до 150 метри.Високи Перформанси Cat6,30 AWG,УЛ Наведени,RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери,компјутерски сервери,принтери,рутери,switch кутии,мрежа медија плеери, Xbox,PS, Игри, РОЕ уред,NAS,Vo IP телефони.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.