Ѕидот Монтирани Мачка Полици Мачка Shelving Скалите, Маче Lounging Кревет Дрво Каучот, 1 Платформа + 3 Качување Чекори + 5 Железни Цевки Полица Загради, Мачка Мебел Рачно Изра?
Свеж

Ѕидот Монтирани Мачка Полици Мачка Shelving Скалите, Маче Lounging Кревет Дрво Каучот, 1 Платформа + 3 Качување

DEN 2255.76

Достапно е за нарачката

Ѕид мачка облак игралиште постави вклучува 1 мачка салон платформа 15.7"x11.8" (40x30cm), 3 кат качување по скали 9.8"х5.1" (25x13cm). 1.2"/30мм дебели штици. 5 electroplated железни цевки загради за полиците.Големина на селски цевка е : 2x прирабници φ2.56" / 65mm), 1x долго рака (5.9"/150mm), 1x кратко рака (2.5"/65mm), 1x лактот заеднички.Штици се направени од carbonized дрво, домот и не лизгава.Без хемиски лепак.Тоа е направен од природно дрво, па ако има стебло лузни, ве молиме да се свесни дека не е дефект.Ако го предвид ова, ве молиме не поставувајте цел.Полиците се поддржани од силни железо загради, може да содржи масни мачки 25kg.Инсталација : Тоа е DIY проект, па нема одредени наведени собранието настава.Ние препорачуваме прво да се одреди краток рака на железната цевка се подготвуваат да штици.Со цел да бидете сигурни дека дрвени табли се хоризонтални, користете го нивото на лентата за да ги означите помине дупки на ѕидот, а потоа вежба долгата рака на ѕидот.Answer : ___________________________ Note : Електрични вежба и ниво бар не во пакет.За макс. капацитет, ние ви препорачуваме поддршка рака е околу 1/2 или 2/3 длабочина од штици " ширина. 1 мачка лежеше во кревет плус 3 мачка чекори плус 5 цевка заградата поддржува како прикажана е една основна & непроменети сет на мачка варијабилна стапка shelving.Можете да купите повеќе поставува за да се пополни до ѕид, составување голема мачка wally игралиште.Исто така, ќе DIY комбо низа на мачка полиците.На пример, голема мачка тераса поставува настрана прозорецот, и други 3 одат ниту нагоре или надолу, мулти начини да ги инспирира вашата мачка да се качуваат и скокаат.Покачена мачка ѕид мебел е продолжување на мачка дрвја и мачка condos, не само за заштеда на повеќе почва со користење на ѕидови, прозорци, коридор, агли, таванот, вратата, но и заштита на вашиот дом со мебел далеку од тоа да биде изгребани и оштетени.Ѕид мебел помага мачките лесно да се избега од куче е брка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.