Helly-Хансен Мажите Fjord T-Shirt
Свеж

Helly-Хансен Мажите Fjord T-Shirt

DEN 841.44

Достапно е за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Машина За Миење.Земја на Потекло : Турција.Број На Модел : 53025. Големина Име : Мали.Ткаенина Тип : 50% Памук, 50% Полиестер.Полу технички круг деколте, T-shirt во лесен џерси квалитет со мешавина на шарени и цврсти options погоден за секоја прилика.Еден не е доволно.Од нашиот дом во Норвешка, Helly Хансен е изработка на професионална одделение опрема да им помогне на луѓето да останат и да се чувствува жив за повеќе од 140 години.Сето тоа започна во 1877 година кога морето капетан Helly Juell Хансен се најде подобар начин да се остане заштитена од груби норвешка елементи.Наскоро потоа, Капетан Хансен и неговата сопруга Margrethe започна бизнис производство водоотпорен oilskin јакни, панталони, sou'westers и tarpaulins направени од цврста лен натопени во ленено масло – и легендата се роди!.Helly Хансен опрема се носи и доверени од страна на професионалци за океани, планините и worksites.Како #1 на облека бренд за Ски Професионалци, ќе најдете HH во повеќе од 200 ски одморалиште и ги водат операции ширум светот, и носени од страна на повеќе од 55,000 ски професионалци.Нашите едрење опрема се носи од светска класа морнарите низ сите пет океаните, и ние сме горди да се здружат и да учествува во некои од спортот најмногу се исконски regattas и едрење здруженија.Како водечки Скандинавските workwear бренд, ќе се види ни на работа-сајтови каде перформанси, заштита и безбедност значат најмногу.Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на first-to-пазар иновации развиени преку увид од оние кои работат и пресоздавањето на светот harshest средини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.