Smead Тешки-Должност Fastener Датотека Папка со Divider, 2 сврзувачки елементи, Засилен 1/3-Намалување на Таб 2 Проширување, Писмо, Големина, Манила, 10 на Кутијата (14560)
Свеж

Smead Тешки-Должност Fastener Датотека Папка со Divider, 2 сврзувачки елементи, Засилен 1/3-Намалување на Таб

DEN 756.72

Достапно е за нарачката

Се создаде четири засебни поднесување површини со сврзувачки елементи на предната и задната панели и divider.Subdivide документи со леснотија; 2" prong Б стил сврзувачки елементи на папка во позиции бр. 1 и нема. 3, еден близнак prong fastener на двете страни на divider.Изработени од тешка категорија 18 точка хартија акции за долготрајна издржливост; Солза отпорни лента се проширува за да се одржи до 2" на документација.Вклучува 10 писмо, големина папки (11-3/4" W x 9-1/2" H).Секоја папка е засилен 1/3-намалување на табот во избрани позиции.Со гордост се направени во САД.Содржи 10% од рециклираната содржина, 10% post-consumer материјал и е SFI Извори Уверение.
Имајте трудови се обезбеди и со цел, дури и кога папки се постапува од страна на многу луѓе и да се транспортираат надвор од канцеларија.Subdivide документи со леснотија.Креирајте две одделни поднесување површини со сврзувачки елементи на предната и задната панели.2" prong “Б” стил на сврзувачки елементи на папка во позиции бр. 1 и нема. 3. Изработени од тешка категорија 14 точка хартија акции за често користените датотеки.Се проширува за да се одржи 1-1/2" на документација.Вклучува 50 правни големина папки (14-5/8" W x 9-1/2" H).Секоја папка е засилен 1/3-намалување на табот во избрани позиции.Со гордост се направени во САД.Содржи 10% од рециклираната содржина, 10% post-consumer материјал и е SFI Извори Уверение.
Богато Наследство на Иновации и Квалитет.Светски водечки снабдувач на решенија за ефикасно управување со документи, Smead е жена во сопственост на компанијата познат по својот висок квалитет, еколошки одговорен производи и иновативни организациски системи.За повеќе од еден век, Smead е посветена на една цел : Одржување Сте Организирани! .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.