VNOX Будизмот Накит Лотос Цвет Нп Три-Боја Плетенка Кожа Магнетски Затворач Wristband Нараквица,8.3
Свеж

VNOX Будизмот Накит Лотос Цвет Нп Три-Боја Плетенка Кожа Магнетски Затворач Wristband Нараквица,8.3

DEN 335.76

Достапно е за нарачката

Лотос цвет во Будизмот, лотос цвет го претставува срцето на отворање.Будистите се споредат отворањето на лотос цвет ливчиња да се одвиваат на она што е божествено во вас.,ОМ симбол составена од звуците на буквите A-U-M, Нп е за сите тројца.Со своите корени во Хиндуизмот, Ом, е симболот рече да претставуваат еден-нес на сите места, вклучувајќи ја и на небото, земјата и подземјето.Други велат дека тоа е застапеноста на три Хинду богови, Brahma, Vishnu и Шива.Материјал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик со висок квалитет на вистинска кожа;,Никогаш не Рѓа,со Висок Квалитет,Ширина 12 MM,Должина 210 MM(8.3 инчи). 60 Дена Гаранција за враќање на Парите или Замена,во рок од 12 Часа Одговор.Ве Молиме Најдете Други Модни Накит Ние Нудиме.Оваа кожа ткаат бразлетна е совршен за еден маж, жена или тинејџерка.Како што водата ја нарушува кожа со текот на времето, тоа е не се препорачува дека ќе submerse на хривнија во вода.Ова вклучува капење и пливање.На Vnox Откријат VNOX на елаборат и модни накит.На високо-квалитетни накит вклучени во VNOX нуди Големи вредности на пристапна Цена, тие, главно, се направени од високо квалитетни Нерѓосувачки Челик,од Легиран,Волфрам,Сребро и Кожа.Најдете специјален подарок за некој близок или убава фигура која ја надополнува онаа на вашите лични стил со накит од VNOX.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.