Kumkumadi Thailam 15 ml За Масажа на Лице
Свеж

Kumkumadi Thailam 15 ml За Масажа на Лице

DEN 384.00

Достапно е за нарачката

Всушност, kumkumadi tailam е природен решение кое им помага да се намали сите проблеми со кожата како акни, флеки, лузни, Под око темни кругови, whiteheads, и брчки, стареење, темно место, сонцето тен итн.Kashmiri шафран има исклучително темно maroonish-виолетова боја, што укажува на шафран е феноменално вкус, арома и боја моќ.Kumkumadi Tailam е Ајурведа растително масло се користи за масажа на лице.Тоа е 100% природен хемиско-бесплатно фацијална масажа масло.Особено за време на доцна есен во октомври, сите полиња околу градот се покриени со виолетова црешни и илјадници селани се вклучат во удирање цвеќиња и вадење на зачин.Тоа е историски град од страна на реката Jhelum.Додека се применува масло и нека остане за 2-3 часа или преку ноќ.Тоа помага да се подобри тен и brightens досадна Кожата.Ретки и егзотични шафран цвеќиња помага да се даде сјај и сјај на кожата што го прави spotlessly и blemish-слободен.Масажа рамномерно во сите краишта во кружни нагоре потези.Со Редовна употреба на оваа Thailam е минимизирање на знаците на стареење и ќе добиете еден помлад изглед.Со Редовна употреба на оваа Thailam е минимизирање на знаците на стареење и ќе добиете еден помлад изглед. 'Kumkum" значи шафран, кој е главната состојка на овој лек.Kumkumadi Tailam е Ајурведа растително масло се користи за масажа на лице.Тоа е уникатна комбинација на билки и масла што помага да заличи вашето кожата природно.Нема друга цивилизација во светот е под влијание толку длабоко од шафран и нејзините неверојатни својства.'Всушност, kumkumadi tailam е природен решение кое им помага да се намали за сите проблеми со кожата како акни, флеки, лузни, Под око темни кругови, whiteheads, и брчки.Тоа е корисно да се подобри текстура на кожата и, исто така, помага да се намали проблеми со кожата како што се акните, лузните, и др.За Kashmiri Шафран Шафран, светот е најскапиот зачин е изведен од crocus sativus, или пурпурна шафран цвет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.