Ажурирани Тешки Мебел Lifter 4 Парчиња Мебел Комплет Слајдови,Двигател Алатка во Собата,360 степени Гумени Влошки Апаратот Ролери Погоден за Дрво Подови Софи,Кревет Ка?
Свеж

Ажурирани Тешки Мебел Lifter 4 Парчиња Мебел Комплет Слајдови,Двигател Алатка во Собата,360 степени Гумени Влошки

DEN 1679.76

Достапно е за нарачката

Се движат Мебел Инструкции - лесен за носење тешки мебел lifter, место на lifter под мебел и подигнете го (може да се подигне на мебел до 3.8 инчи), а потоа да им помогнам на 4 ролки во аглите.Тоа може да се одржи до 400 kg / 880 КГ, па лесно можете да се движат мебел или тешки предмети.Совети - треба да се укине мебел 0.2 инчи надвор од подот, така што на мебел лизгачот се наоѓа под мебел и подножјето висина не треба да надминува 0.5 инчи /1.3 сантиметри за да се спречи мебел од нервира.Тоа не е лесно да се користи на теписи.Лесно за чување - Компактна големина, простор за заштеда на енергија и лесен за складирање, секоја движат тркала може да се одржи до 400 kg / 880 кг.Производ надградба - Ова Мебел лизгачот pulleys се направени од здрав челик тело, ПВЦ пластични спреј рачки и не се лизга дизајн.Четири цевките се изработени од ABS пластика и секое тркало, има сопирачки систем.Безбедност дизајн - Овој мебел лизгачот може да ротира 360 степени и вклучете може да се претвори да го поправи или да го тркалото.Ротари нога влошки натпревар и да се обезбеди мебел нога и опрема нога.Идеален Мебел Движат Алатки : Тоа е корисна алатка да се движи троседот, bookcase, маса, стол, кревет, пијано, машина за перење/фен фрижидер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.