Били Љубомора Бел Витез Нежно Секојдневно Чистење На Лицето
Свеж

Били Љубомора Бел Витез Нежно Секојдневно Чистење На Лицето

DEN 148.32

Достапно е за нарачката

Оваа формула содржи 1.Morus Nigra Leaf Екстракт ја храни кожата, со истовремено подобрување на луминозноста.Тоа го користи комерцијален мешавина на apple амино киселини, папаја екстракт, и рузмарин лист да се исчисти и да се прочисти кожата без одземање кожи природни масла.Шеќерна Трска, Шеќер Јавор, Портокал И Лимон, Екстракти делува како природен извор на алфа хидрокси киселини кои имаат мобилни обновување, зацврстување и мазнење својства.Оваа состојка ја остава кожата со чувство мека и условени.Многу препарати за чистење користете груби surfactants како SLS (Натриум Lauryl Сулфат) кој може да се исуши и да ја иритираат кожата.Витамин А настани тон додека мудрец работи за да нежно се прочисти кожата.Во текот на денот, на вашето лице ќе авто-апсорбира нечистотија, бактерии, и загадувачи.Течен Песок Exfoliating Лицето Чистење ја чисти кожата и ги отстранува мртвите површински клетки од кожата и нечистотии.Ова ја намалува појавата на акни знаци и промена на бојата и овозможува подобра апсорпција на други серуми.Со масло нане за да се стимулира циркулацијата и mulberry екстракт на природно фирма на кожата.Бел Витез нежно ги отстранува овие нечистотии за новак, поздрав изглед на кожата.Папаја и Willowbark екстракти се природни ензими и киселини кои разлиствам мртвите клетки на кожата, не се пластични и монистра.Тие се изгради на колаген, да обезбеди антиоксиданс заштита, и рамнотежа кожи p H.9% салицилна киселина, бета хидрокси киселини кои exfoliates далеку мртвите клетки на кожата и го отвора затнат порите за да се намали акни.Бел Витез е слободен на SLS.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.