Neutrogena Длабоко Чистење Секојдневно Чистење на Лицето со Бета Хидрокси Киселини за Нормална до Мрсна Кожа, Алкохол-Бесплатно, Масло-Free & Non-Comedogenic, 6.7 fl. оз
Свеж

Neutrogena Длабоко Чистење Секојдневно Чистење на Лицето со Бета Хидрокси Киселини за Нормална до Мрсна Кожа,

DEN 134.88

Достапно е за нарачката

6.7-течност унца шише Neutrogena Длабоко Чистење на Лицето Чистење за да помогне да се подобри досадна тен, за нега на кожа која изгледа и да се чувствува поздраво.Ова секојдневно чистење на лицето е направен со бета хидрокси киселини и оди длабоко во порите да го распушти нечистотија, масло и шминка, и се измијат мртвите површински клетки.Специјално формулиран за нормална до мрсна кожа, лицето измијте е масло-слободни и алкохол-бесплатно, па тоа нема да сува вашата кожа.Тоа е дерматолог-тестирани и може да се исчисти без да остават зад секоја пора-затнување остатоци, откривајќи новак, поздрав изглед на кожата.Од дерматолог препорачува за нега на кожата бренд, длабоко чисти лицето измијте е не-comedogenic па тоа нема да ги заглави порите.Помогне да се подобри изгледаат и се чувствуваат на кожата со Neutrogena ДЛАБОКО Чистење на Лицето Чистење.Формулиран за нормална до мрсна кожа, ова длабоко чисти лицето измијте работи два начини да им помогне да го напуштите вашиот тен во потрага свежа и здрава.Прво, секојдневно се соочуваат мие кожата длабоко во порите да го распушти нечистотија, масло, и шминка.Потоа ја користи моќта на хидрокси киселини за да се отстранат мртвите површински кожата, кои може да се исуши и да се намалат вашиот тен.Дерматолог-тестирани, ова чистење на лицето е масло-слободни и алкохол-бесплатно, па тоа нема да сува вашата кожа или остави зад себе пора-затнување остатоци.Тоа е, исто така, не-comedogenic па тоа нема да ги заглави порите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.