ЗЕМЈАТА НАУКА - Нежно Разјаснување на Лицето Измијте За Мрсна кожа, Комбинација Типови на Кожа (8 fl. мл.)
Свеж

ЗЕМЈАТА НАУКА - Нежно Разјаснување на Лицето Измијте За Мрсна кожа, Комбинација Типови на Кожа (8 fl. мл.)

DEN 358.32

Достапно е за нарачката

Оваа блага и Разјаснуваое на Лицето Измијте пенење чистење нежно ги отстранува масло и други остатоци додека масло бесплатни moisturizers задржи кожата мека, никогаш не се исуши.ДОДАЈ во ВАШАТА РУТИНА : Овој производ ќе биде прв избор за да го додадете вашиот утро на кожата рутина.Вашата кожа ќе сјај од оваа лицето и порите чисти како што тоа ги отстранува масла и остатоци.ПАР СО ДРУГИ ПРЕДМЕТИ : Земјата Наука ги има сите вашата коса, кожа и тело му се потребни за мажи и жени!Изберете помеѓу лосион за тело, лицето измијте го, крем, шампон, различни органски производи, и многу повеќе!.Направени со природни растителни екстракти за хидрантни, навлажнувачки, и чистење ефекти.Препорачува следниот чекор е да се следат со Појаснување на Хербални Astringent и Бадем-Алое Лицето Крем.Алое вера и екстрактите од краставица, морски алги, бреза кората, и лаванда освежување на кожата.За нежни и чисти лицето за нега се обидуваме оваа ЗЕМЈА НАУКА Разјаснување на Лицето Измијте денес!.Пенливата производ во рацете или на топол пешкир.ЧИСТА ЛИЦЕТО ИЗМИЈТЕ ЧИСТЕЊЕ : Ова е нежна пенење лицето измијте го со хијалуронска киселина за да се балансираат нормална до мрсна/комбинација на кожата.ПОЈАСНУВАЊЕ ЧИСТЕЊЕ : Ова чистење миење има екстракти од краставица, алое вера, морски алги, бреза кора од дрво, и лаванда.Друг серум или гел може да го оставите вашата кожа сува, но не и овој, бидејќи тоа е алкохол-бесплатно!.ЕТЕРИЧНИ УБАВИНА ЛИЦЕ МИЕЊЕ : тајната е надвор на ова нежно чистење која не само што ги држи вашата кожа јасна и чиста, но исто така е голема exfoliator третман.Ќе нема втор погоди брзи резултати.Земјата Наука е бизнис, но тоа е многу повеќе од тоа за нас.ЗЕМЈАТА НАУЧНА филозофија е за правење на лична нега и убавина производи за над 35 години и секогаш се водени од страна на еден принцип, да се обиде нашата најтешко да се направи нешто посебно.Нежно чистење на лицето со кружни движења и исплакнете ја темелно со топла вода.Ние никогаш нема компромис за квалитет.Со секој производ, ние формулира, ние утврдено да се направи нешто што ќе ја испорача - големи резултати во голема вредност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.