Природата е Одговор PerioWash миење на устата Алкохол-Слободен Кул Нане - 16 fl мл | Флуорид Слободни | Природни Здив Два | Дамка Смена | и Природните Заби Whitener
Свеж

Природата е Одговор PerioWash миење на устата Алкохол-Слободен Кул Нане - 16 fl мл | Флуорид Слободни | Природни

DEN 203.76

Достапно е за нарачката

Perio Brite Природни миење на устата Алкохол Слободни Кул Нане Формулиран од страна на Стоматолог, Природата Одговор Perio Brite Природни миење на устата не повеќе од задржи здивот свежа и чиста, таа промовира проблем со здравјето, што е важно за една здрава уста.* Всушност, секојдневно чистење и миење со Perio Brite помага да се промовираат здрави заби и непца, без да се грижите за флуорид, бидејќи тоа е флуорид слободни.*.Само Perio Brite Природни миење на устата содржи уникатна комбинација на смирување органски wildcrafted билки, добро познат за чистење акција, заедно со Ко-Q10, Фолна Киселина, Оригано, Цимет и Карамфил за поддршка на ткиво и здравјето на непцата.* Тоа е нормално moistens непцето за долги-трајни резултати кога се користи како дел од оралното здравје програма.*.Perio Brite Природни миење на устата е сите природни и алкохол слободни таа се бори против лош здив и ги ублажува сува уста природно, зацврсна устата со кул, пенливо ментолот-свежо чувство.*.Природата е Одговор Уникатен Био-Chelation процес.Само Природата е Одговор користи уникатен Био-Chelation процес, развиена од страна на компанијата основачот и сопственик.Тоа вклучува "ладно цедење." Ладно цедење, им овозможува на суровини и растителни материјали за да се извадат без да бидат изложени на топлина, фаќањето и зачувувањето на холистички биланс на билки во Природата Одговор Perio Brite Природни миење на устата.Природата е Одговор може да се спореди и анализа на квалитетот и чистотата на секој дојдовен ботанички користи за да се формулираат нивните производи, осигурувањето дека wildcrafted билки, Оригано, Цимет и Карамфил по Природа е Одговор Perio Brite Природни миење на устата се најчиста, со највисок квалитет ботанички состојки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

GLYCO THYMOLINE Течни 16 оз
Свеж
GLYCO THYMOLINE Течни 16 оз
Достапно е за нарачката
DEN 334.08
Оценка на купувачите: