Електрични Млеко Frother, ROMAUNT Рачни Електрична Батерија Управувана Frother Нерѓосувачки Челик Пена Создателот Совршен за Млеко,Кафе,Cappuccino, Чоколадно Млеко Црна 8 Инчи Но?
Свеж

Електрични Млеко Frother, ROMAUNT Рачни Електрична Батерија Управувана Frother Нерѓосувачки Челик Пена Создателот

DEN 2124.00

Достапно е за нарачката

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА – Вметнете две АА батерии (не се вклучени) во слотови спротивностите едни на други.Стави промешајте главата во кафе или млеко прво,потоа притиснете го сребро копчето на страна, го прави лесно да се користи .Ве молиме избегне одлевање надвор.РАЧНИ И ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН – Прецизни димензии, само за право сооднос и ергономски дизајн е во склад со вашата дланка, да ви даде совршен користење на искуството кога ги користите млеко frother да се направи некои млеко или кафе.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ – телото се изработени од високо квалитетна ABS пластика, материјал.На frothing стапче се изградени од храна одделение 304 од не ' рѓосувачки челик за да се спречи рѓа или корозија.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ Едноставно се натопи frothing главата и промешајте род во жешка сапуница вода и исплакнете.Вклучување на frother за неколку секунди.Тоа ќе доволно чисти.Потоа, ставете го на ладно и суво место, за да ја остатокот.СОВРШЕН&ПРАКТИЧЕН ПОДАРОК – ROMAUNT млеко frother може да биде вашиот најдобар избор.Споделување на забава на правење на пијалоци со семејството и пријателите, лесно да се биде професионален barista дома.Големина : Еден Frother.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.