Taramps CRX4 Автомобил Аудио 4-Начин Моно 8V Бас Зголеми DSP Crossover
Свеж

Taramps CRX4 Автомобил Аудио 4-Начин Моно 8V Бас Зголеми DSP Crossover

DEN 3216.00

Достапно е за нарачката

1 x Taramps Електроника CRX4 4 Начин Моно 8 V Crossover На CRX4 модел има 4 сигнал излези. (Ниска, Средна Ниска, Средна Средно, Високо) Аудио обработка е целосно дигитален DSP 24 бита/48 Hz.Има променлива Бас Зголеми функцијата која служи за понатамошно засилување на плус бас за subwoofer, и краток спој заштита на излез и поларитетот пресврт во снабдувањето со електрична енергија.CRX-4 Crossover мора да биде прикачена на една стабилна база (носителот) кој е лесно достапен, далеку од извори на топлина.Количина : 1 12d B / 8 4-начин електронски crossover Хармонично Нарушување (THD) : Помалку од 0.01% Текст Отпорност : 27 K Ohms Излезна Отпорност : 470 Ohms Максимално ниво на текст : 8 V RMS Максимална излезна ниво : 8 V RMS Crosstalk : поголема од 80d B Заштита : Обратна поларитетот Напојување : Со вклучен режим DC-DC конвертор на Напон Спектар : 10 до 15.5 VDC Номинална Потрошувачка (12.6 V) : 0.38 На Електронски Заштита : Поларитетот Инверзија Препорачува Жица Мерач е 1.5 mm за Позитивни / Негативни Жици, и 0.75 мм за Далечински Жица Ниска начин (Моно) Сечење фреквенција (LPF) : Променлива 40 Hz ~ 275 Hz (-12d B/8) Бас Поттик : Центар Фреквенција Променлива 20 ~ 65 Hz (Fix Стекнат 6d B) Ниска Средината начин (Моно) Минималната фреквенција на (намалување HPF) : Променлива 25 Hz ~ 140 Hz (-12d B/8) Максимална фреквенција на (намалување LPF) : Променлива 300 Hz ~ 7.5 KHz (-12d B/8) Преку Висок Средината (Стерео) Минималната фреквенција на (намалување HPF) : Променлива 200 Hz ~ 5 KHz (-12d B/8) Максимална фреквенција на (намалување LPF) : Променлива 1.2 KHz ~ 12 KHz (-12d B/8) Преку Висока (Стерео) Сечење фреквенција : Променлива 550 Hz да 13.7 Hz (-12d B/8).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.