Javelin Спартанско Valhalla Bipod
Свеж

Javelin Спартанско Valhalla Bipod

DEN 290.40

Достапно е за нарачката

Брз, прилагодлив Tac Нозе.Се качи на Valhalla непосредно на Сентинел tripod систем и било кој друг производ опремени со Davros планината.Нозете заменлив со целосна Спартанско Про Нога опсег.Не може објект за нерамни површини.Волфрам карбид нозе и издржливи синтетички чизми за контрола врз различни површини.Направени од ЦПУ машински 7075 алуминиум и врвен квалитет јаглерод влакна, на Valhalla bipod е дизајниран и развиен со влез од ловци и војската, вклучувајќи персонал поврзани со норвешката Специјални Сили.Мерење само 373 грама (13oz) и исклучително силна, Valhalla е достапен во сива тешко anodised заврши и обезбедува неверојатно стабилна платформа за голем дострел тактичка пушка само за било која средина.Погоден за Picatinny или М-Lok шини, на Valhalla или може да се монтира во секунди или висат трајно под пушка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Kopfjager K700 AMT Tripod
Свеж
Kopfjager K700 AMT Tripod
Достапно е за нарачката
DEN 3357.84
Оценка на купувачите: