PFERD 48743 Крпа Прстен, FL Фланелен боксери Тип, 6 Дијаметар, 3/4 Центар Дупка, 4000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 5)
Свеж

PFERD 48743 Крпа Прстен, FL Фланелен боксери Тип, 6 Дијаметар, 3/4 Центар Дупка, 4000 Макс. ВРТЕЖИ во минута

DEN 2097.12

Достапно е за нарачката

Крпа прстен се користи со полирање пасти за пред-полирање и висок сјај полирање задачи.За многу мазна завршува тоа може да се препорачува да се користи повеќе, или дури и на сите, видови во ред.Се препорачува за висок сјај полирање на сите метали и пластика.Максимална брзина 4000 ВРТЕЖИ во минута.PFERD Крпа прстен се користи со полирање пасти за пред полирање и висок сјај полирање задачи.За многу мазна завршува тоа може да се препорачува да се користи повеќе, или дури и на сите, видови во ред.Се препорачува за висок сјај полирање на сите метали со розова полирање паста и пластика со беж полирање паста.Спецификација : FL Фланелен боксери Тип; 6" Дијаметар; 3/4" Центар Дупка со Дијаметар; 3/8" се Соочуваат со Ширина; 1250 Препорачува Брзина на ВРТЕЖИ во минута; 4000 Max.ВРТЕЖИ во минута.

Основни својства

FL Flannel Type; 6 Diameter; 3/4 Centre Hole Diameter; 3/8 Face Width; 1250 Recommended Speed RPM; 4000 Max. RPM. :

Тие исто така купуваат со овој производ.